Oyuncu Listeleri

61 Yaşındaki Karizmatik Yönetmen ve Oyuncu George Clooney’nin 10 Filmi

george clooney

ABD’li yönetmen, yapımcı ve aktör George Clooney’nin filmleri pek çok ödüle layık görülmüştür. Liberal görüşü destekleyen Clooney, filmlerinde bunu yansıtmaktan da çekinmez. Kimi filmlerinde hem yönetmenlik hem oyunculuk yapan başarılı aktörün birbirinden güzel 10 filmini sizler için derledik.

Senden Bana Kalan – The Descendants (IMDB: 7,3)

senden bana kalan

2011 yapımı filmi Alexander Payne yönetmiştir. George Clooney ve Shailene Woodley’nin oynadığı filmde, iki genç kız babası olan Matt King, eşi yaşam ünitesine girdikten sonra tüm hayatını gözden geçirmeye karar verir.

Nerdesin Be Birader? – O Brother, Where Art Thou? (IMDB: 7,8)

nerdesin be birader

Coen Kardeşler’in yönettiği 2000 yapımı filmde üç mahkum, ayaklarında prangalarla hapisten kaçarlar ve onları birbirinden ilginç olaylar bekler.

Avukat – Michael Clayton (IMDB: 7,3)

GEORGE CLOONEY stars as Michael Clayton and TOM WILKINSON stars as Arthur Edens in Warner Bros. Pictures’ drama “Michael Clayton.” The film also stars Tilda Swinton and Sydney Pollack. PHOTOGRAPHS TO BE USED SOLELY FOR ADVERTISING, PROMOTION, PUBLICITY OR REVIEWS OF THIS SPECIFIC MOTION PICTURE AND TO REMAIN THE PROPERTY OF THE STUDIO. NOT FOR SALE OR REDISTRIBUTION.

2007 yapımı, Tony Gilroy’un yönettiği filmde Michael Clayton, New York’un en büyük hukuk firmalarından birinde avukat olarak çalışmaktadır. Öngörülemeyen bir felaket olmuştur ve bunu çözmesi için Clayton görevlendirilmiştir. Bu süreçte ise bambaşka birine dönüşür.

Aklı Havada – Up In The Air (IMDB: 7,4)

akli havada

2009 yapımı filmi Jason Reitman yönetmektedir. Çalıştığı iş dolayısıyla sürekli seyahat eden Ryan Bingham, 5 milyon uçuş milini biriktirmek üzeredir. Aynı zamanda seyahat tutkunu bir kadınla tanışmıştır. Fakat tam da bu sırada şirketi seyahatleri kısmaya gider.

Ocean’s Eleven (IMDB: 7,8)

oceans eleven

2001 yapımı filmde George Clooney’nin yanı sıra Brad Pitt ve Julia Roberts gibi isimler de yer alıyor. New Jersey hapishanesinden şartlı salınmasına çok az zaman kalan Danny, son anlarında bile çıktıktan sonra gerçekleştireceği soygunun planlarını yapmaktadır. 11 adamı ile birlikte Terry Benedict’in üç kumarhanesini soymayı planlamaktadır.

İyi Geceler ve İyi Şanslar – Good Night and Good Luck (IMDB: 7,5)

iyi geceler ve iyi sanslar

2005 yapımı filmde George Clooney hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapmıştır. Edward R. Murrow, başını derde sokmaktan çekinmeyen bir gazeteci. Komunistleri avlamak üzerine politika yürüten McCarthy ve ekibi; Murrow’un inceleme konusudur.

Zirveye Giden Yol – The Ides of March (IMDB: 7,1)

zirveye giden yol

2011 yapımı film de bir önceki film gibi George Clooney’nin hem oyunculuk hem de yönetmenlik yaptığı filmidir. Mike Morris’in adamı olan Stephen Myers, Morris başkan seçildiğinde kirli politik işlerin de işin içine karıştığını öğrenince tarafını seçmekte zorlanır.

Hazine Avcıları – The Monuments Men (IMDB: 6,1)

hazine avcilari

2014 yapımı film bir romandan uyarlanmıştır. Naziler, önemli sanat eserlerini ele geçirmiştir ve bir grup tarihçi ve sanat uzmanı da bu sanat eserlerini kurtarmaya çalışır.

Yarının Dünyası – Tomorrowland (IMDB: 6,5)

yarinin dunyasi

2015 yapımı filmin yönetmenliğini Brad Bird yapmıştır. Bir zamanların dahi çocuğu Frank ve bilime meraklı Casey, zamanda ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan “Yarının Dünyası” olarak bilinen yerin sırlarını keşfetmek üzere yola çıkarlar.

Yerçekimi – Gravity (IMDB: 7,8)

yerçekimi

2013 yapımı filmin başrollerinde George Clooney ve Sandra Bullock oynamıştır. Tıp mühendisi Dr Ryan Stone ve astronot Matt Kowalsky ilk uzay yolculuğuna çıkar, fakat bir cisim çarpar ve mekikleri paramparça olur. Ve uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap