Film Listeleri

Bayramda Tüm Aile İzleyebileceğiniz En Güzel Aile Filmleri

kucuk prens

Bayram tatili geldi. Tüm ailenin evde toplanacağı zamanlara dönüşüyor böyle güzel zamanlar. Tatil uzun, koskoca 9 gün. Sözüm tabii 9 güne bağlayamamış olanlara değil. İlk gün hasret gidermece, ikinci gün dinlenmece, üçüncü gün bayram telaşı derken bir sürü boş gün kalacak size. Bu boş günlerde yapılacak en iyi şey ise tüm aileyi toplayıp, mısırları patlatıp, içecekleri alıp güzel bir aile filmi açmak olacaktır. O zaman size naçizane aile filmleri listesi sunalım da işinizi kolaylaştıralım.

Hayat Güzeldir – Life is Beautiful (IMDB: 8,6/10)

hayat guzeldir

1999 yılı İtalyan drama filmi olan Hayat Güzeldir filminde, İkinci Dünya Savaşı’nın bir kaç yıl öncesi anlatılmaktadır. Hayat dolu Guido ile güzeller güzeli Dora evlenir ve çocukları olur. İkinci Dünya Savaşı başlar. Yahudi oldukları için toplama kampına götürülürler. Fakat Dora, İtalyan olduğu için farklı bir vagonda gider. Guido ise oğlunu saklar ve ona hiç bir şey belli etmemek için bir oyun oynadıklarını söyler.

Şahane Hayat – It’s a Wonderful Life (IMDB: 8,6/10)

sahane hayat

“Varoluşu ve Hayatı Sorgulatan Filmler” listemizde de bahsettiğimiz Şahane Hayat, 1946 ABD yapımı fantastik drama filmidir. Bailey iyiliksever biridir, herkesi konut sahibi yapmıştır ve mutlu bir aile hayatı vardır. Fakat bunları yaparken tüm hayallerini ertelemiştir. Noel gecesi intihar etmek üzereyken hayatı değişir.

Cennetin Çocukları – Children of Heaven (IMDB: 8,5/10)

cennetin cocuklari

1997 yılı İran yapımı olan film dramatik bir filmdir. Yoksul bir ailenin çocukları olan Ali ve Zehra’nın öyküsünün anlatıldığı filmde, Ali, bir gün ayakkabı boyamaktan dönerken kız kardeşinin ayakkabılarını kaybeder. Babalarına söylemezler ve Ali’nin ayakkabısını ortak kullanmaya başlarlar. Okulda üçüncüye ayakkabı ödülü olan bir yarışma olacaktır. Ali buna katılır, fakat birinci olur. Ayakkabıları kaçırdığı için çok üzülür. Masumiyetin özellikle vurgulandığı filmin yönetmenliğini Majid Majidi yapmıştır.

E.T.the Extra-Terrestrial (IMDB: 7,9/10)

et the extra terrestial

Yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı film 1982 yapımı bilim kurgu filmidir. Uzaydan meraklı bir grup dünyaya gelir ve geri dönüşlerinde içlerinden bir kişiyi dünyada unuturlar. 3 milyon yılı uzaktan gelen bu sevimli yaratığı 10 yaşındaki Elliot sahiplenir ve evine götürür. Tabii ki ön yargıları kırmak ve sevimli yaratığı kabul ettirmek için çok uğraşacaktır.

Ekim Düşü – October Sky (IMDB: 7,8/10)

ekim dusu

1999 yılı ABD yapımı biyografik bir film olan Ekim Düşü, madencinin oğlu olan Homer Hickam’ın gerçek hikayesine dayanıyor. Herkesin babaları gibi madenci olması beklenen bir yerde bu beklentinin dışına çıkarak hayallerinin peşinden gitmek isteyen, büyük hayalleri olan bir genç anlatılıyor. Madenci olan John Hickam’ın Jim ve Hower isimli iki oğlu vardır ve ikisinin de kendisi gibi maden kontrolörü olmasını istemektedir. Fakat Jim bir futbol bursu kazanmıştır ve Hower’ın da çok başka hayalleri vardır.

Belleville’de Randevu – The Triplets of Belleville (IMDB: 7,8/10)

bellevillede randevu

2003 yılı ABD yapımı olan film, “oldschool” bir animasyon filmi. Yetim bir çocuk olan Champion, büyük annesi tarafından büyütülmüştür ve tam bir bisiklet delisidir. Torunundaki potansiyeli gören büyük anne, torununu bisiklet yarışına hazırlar. Yarış esnasında siyahlar içinde iki kişi Champion’u kaçırır ve okyanusun öbür ucundaki Belleville adlı şehre götürürler.

The Pursuit of Happiness – Umudunu Kaybetme (IMDB: 8,0/10)

umudunu kaybetme

2006 yılı ABD yapımı olan filmde Will SMith oğlu Jaden Smith ile rol alıyor. Karısı Linda ve oğlu Christopher ile yaşayan Chris Gardner, işinde başarı sağlayamayınca eşi tarafından terkedilir. Tanıştığı bir yönetici, Chris’in rubik küpü hızlıca çözmesinden etkilenir ve yanında ücretsiz olarak staj yapmaya başlar. Film, bir babanın sevgi ve özenle babalık görevini yerine getirmesi ve oğlunun ona sonsuz saygı ve sevgi duyması üzerine kurulmuştur.

Küçük Prens – The Little Prince (IMDB: 7,5/10)

kucuk prens

2015 yılı Fransa yapımı film, Antoine de Saint-Exupery’nin büyük küçük herkesin sevdiği kitabı Küçük Prens’ten uyarlamadır. Hikayenin merkezinde olan küçük kız, annesi tarafından uyku saatinden beslenmesine ders çalışma saatlerinden kitap okuma saatlerine kadar her şeyiyle kontrol ediliyor. Fakat; tuhaf ve iyi biri olan komşuları Pilot ile tanışınca her şey değişir. Pilot, Küçük Prens sayesinde tanıdığı dünyanın kapılarını küçük kıza da açar.

Herkesin Keyfi Yerinde – Everybody’s Fine (IMDB: 7,2/10)

herkesin keyfi yerinde

2009 yılı ABD yapımı olan filmin başrollerini Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale, Sam Rockwell ve Melissa Leo paylaşmaktadır. Frank, yakın zamanda eşini kaybetmiş ve çocuklarıyla baş başa kalmıştır. Çocuklarına gereken ilgiyi göstermediği için çocukları da bir bir ondan uzaklaşır. Yıllar sonra ailesini tekrar bir araya toplamak için işe koyulur.

Senden Bana Kalan – The Descendants (IMDB: 7,3/10)

senden bana kalan

2011 yılı ABD yapımı olan filmin yönetmeni Alexander Payne’dir. Zengin bir adam olan Matt King, bir trafik kazası sonucu eşinin yaşam ünitesine bağlanmasının ardından iki kızıyla beraber Kauai’ye tatile gider. Hayatını gözden geçirme kararı alan Matt için bu tatil geçmişini ve geleceğini yeniden değerlendirmek için en ideal zaman olur.

Acemi Prenses –  The Princess Diaries (IMDB: 6,2/10)

acemi prenses

2001 yılında vizyona giren film güzel bir aile filmidir. Mia, San Francisco’da annesiyle beraber gayet sakin bir hayat sürmektedir. Dünyanın başka bir yerinde yaşayan babasının ölümüyle bu hayatı değişir. 15 yaşındaki Mia, Genovia isimli küçük bir Avrupa ülkesinin prensesidir artık ve bu ülkeye taşınmak zorunda kalır.

Oyunbozan – The Game Plan (IMDB: 6,2/10)

oyunbozan

2007 yılı ABD yapımı olan filmde Joe, Amerikan Futbol Ligi’nin önemli isimlerinden biridir. Zengin ve kendine güvenen Joe, takımını lige hazırladığı sıralarda varlığından habersiz olduğu 8 yaşında bir kızı olduğunu öğrenir. 8 yaşındaki Peyton, Joe’nin hayatına girince tüm hayat akışı değişir.

 

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap