Oyuncu Listeleri

Başarılı Aktör Nicolas Cages’in En Sevilen ve En Başarılı 10 Filmi

nicolas cage

30’dan fazla başarılı filme imza atmış olan Nicolas Cage’in soyadı hikayesi biraz ilginç. Kendisi ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’nın yeğeni olmasına rağmen onun gölgesinde kalmamak için soyadını değiştirmeye karar verir. Ve bir çizgi film karakteri Luke Cage’in soyadını alır.

Liseyi terk edip oyunculuğa başlayan Nicolas Cage’in pek çok filmi arasından en sevilen 10 filmini sizler için listeledik.

Raising Arizona (IMDB 7,4)

Raising Arizona

1984 yapımı Coen Kardeşler’in yönettiği filmde, sürekli olarak suç işleyen Hi McDonnough, onun fotoğraflarını çeken kadın polis Ed’e evlenme teklif eder ve ancak evlenirlerse suç işlemeyi bırakacağını söyler. Evlenirler ve suç işlemeyi bırakır, ta ki Ed’in kısır olduğunu öğrenip Nathan Arizona’nın yeni doğmuş beşizlerinden birini çalmaya karar verinceye kadar.

Göster Gününü – Kick-Ass (IMDB: 7,7)

goster gununu

Matthew Vaughn’un yönettiği film, Mark Millar’ın aynı isimli çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Süper kahramanlara ilgi duyan Dave, süper kahraman olmaya karar verir ve atıldığı bu macerada pek çok ilginç karakterle karşılaşır.

Savaş Tanrısı – Lord of War (IMDB: 7,6)

savas tanrisi

Ailesi ile birlikte Amerika’ya göç eden Yuri’nin hayatı tamamen değişir ve silah taciri olur. Hatta aile şirketi kurar, fakat ailesi onun sadece nakliye şirketinin sahibi olduğunu düşünür.

Tersyüz – Adaptation (IMDB: 7,7)

tersyuz

Dönemin en meşhur kitaplarından birini senaryolaştırmaya çalışan Charlie, aynı zamanda gerilim senaryosu yazmaya çalışan ikiziyle de anlaşamamaktadır. Bu sorunlar, yeni adımlar atamamasına ve her gün biraz daha kaybolmasına sebep olmaktadır.

Üçkağıtçılar – Matchstick Men (IMDB: 7,3)

uckagitcilar

Kıdemli ve azılı bir dolandırıcı olan Roy’un geniş alan fobisi ve mizacı aşırı duyarlı olmaya başlayınca bir psikologtan destek almaya başlar. Bu terapiler onu bambaşka bir noktaya taşıyacaktır.

Elveda Las Vegas – Living Las Vegas (IMDB: 7,6)

elveda las vegas

Bir yazar olan Ben, kıt kanaat geçinmektedir ve alkol ile sorunları vardır. Aynı zamanda karısı, çocuğunu da alarak onu terk etmiştir. Bu sorunlar içinde boğuşurken hayatına giren Sara adındaki fahişe bir şeyleri değiştirmeye başlar.

Birdy (IMDB: 7,3)

birdy

Vietnam Savaşı’ndan dönen Birdy, kendini çocukluğundan beri düşkün olduğu kuşlardan biri sanmaktadır. Klasikler arasına giren film, savaşın askerler üzerinde bıraktığı psikolojik izleri en güzel şekilde anlatmaktadır.

Ay Çarpması – Moonstruck (IMDB: 7,1)

ay carpmasi

Utangaç nişanlısını bekleyen, evde kalmış sayılabilecek duygusal Loretta, nişanlısının yabani gibi gözüken operaya ve hayata düşkün ve fırında çalışan kardeşi Ronny’e çılgıncasına aşık olur.

Yüz Yüze – Face/Off (IMDB: 7,3)

yuz yuze

Sağlam bir FBI ajanı olan Sean Archer, oğlu Micheal’ı öldürdüğünü düşündüğü Caster Troy’u köşeye sıkıştırdığında dünyayı yok edecek bir bomba geliştirdiğini öğrenir. Bunun yerini bilen tek kişi ise erkek kardeşidir. Bunu durdurmak için yüz operasyonuna girerek yüzünü Castor’unki ile değiştirir. Bir süre sonra bir şekilde hafızasını geri kazanan Castor, bunu hatırlayınca Archor görüntüsü ile ortaya çıkar.

Snowden (IMDB: 7,4)

snowden

Amerikan hükümetinin güvenlik adı altında her şeye erişebildiğini öğrenen Edward Snowden bunu tüm dünyaya duyurur ve vatan haini ilan edilir. Fakat aynı zamanda da bir kahramana dönüşecektir.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap