Oyuncu Listeleri

Ben Affleck’in En Başarılı 5 Filmi

ben affleck

Tam adı Benjamin Géza Affleck olan Ben Affleck, ABD’li oyuncu, senarist ve yönetmen. Good Will Hunting filmi ile “En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü”, Hollywoodland filmi ile “En İyi Aktör Ödülü” kazanan başarılı oyuncu, birbirinden güzel filmlere imza attı. İşte Ben Affleck’in en güzel 5 filmi!

Can Dostum – The Intouchables (IMDB: 8,6)

can dostum

Yamaç paraşütü yaparken kaza geçirip felç olan zengin iş adamı Philippe’ye 7 gün 24 saat bakması için hapishaneden yeni çıkmış Driss görevlendirilmiştir. Ve bu ikili, her şeyiyle hayatın tadını beraber çıkarmaya başlarlar.

Hesaplaşma – The Accountant (IMDB: 7,4)

hesaplasma

Görünürde sıradan bir mali müşavir olan Christian Wolff, büyük suç teşkilatları için muhasebecilik yapmaktadır. Suçla Mücadele Birimi, Wolff’un peşine düşünce Wolff da daha yasal işlere yönelir ve bir robotik firmasında çalışmaya başlar. İş arkadaşı Dana Cummings ile birlikte tutarsızlıklar keşfederler.

Kayıp Kız – Gone Girl (IMDB: 8,1)

kayip kiz

Evliliklerinin beşinci yılında Amy aniden kaybolur ve tüm şüpheler kocası Nick’in üzerinde toplanır. Amy’e ne olduğuna dair hiçbir bilgisi olmayan Nick, masum olduğunu kanıtlamaya çalışsa da bir yararı olmaz. Amy’nin de hayatta olup olmadığı bir muammadır.

Operasyon: Argo – Argo (IMDB: 7,7)

operasyon argo

İran devriminin en yoğun olduğu günlerde militanlar Tahran’da bulunan Amerikan Büyük Elçilik binasını basar ve 52 Amerikalıyı rehin alır. Kaçmayı başaran 6 kişi ise Kanada Elçiliği’ne sığınır. Hayatları hala tehlikede olan 6 kişiyi kurtarmak için CIA uzmanı Tony Mendez, oldukça riskli bir plan hazırlar.

Amy’nin İzinde – Chasing Amy (IMDB: 7,3)

amynin izinde

Holden ve Banky, çok popüler bir çizgi romanın yaratıcıları olan iki arkadaştır. Holden, başka bir çizgi romancı olan ve daha sonra lezbiyen olduğunu öğreneceği Alyssa’ya aşık olur. Bu ikilinin ilişkisi Holden ve Banky’nin arkadaşlığını da tehlikeye düşürecektir. Aynı zamanda da Holden, Alyssa’nın geçmişiyle bir türlü barışamadığından ilişkileri tehlikeye girer.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap