Kategori Dışı Oyuncu Listeleri

Boksu Bize Sevdiren Sylvester Stallone’ın En Sevilen Filmleri

sylvester stallone

Rocky filmi ile gönlümüzde yer eden, Eye Of The Tiger çaldığında aklımıza gelen, erkeklerde boks sevdası uyandıran Sylvester Stallone’un en sevilen filmleri…

Rambo First Blood – Rambo İlk Kan – 1982 (IMDB: 7,7/10)

rambo first blood

1982 yılı ABD yapımı film, Sylvester Stallone ile özdeşleşmiş filmlerden biri. Filmde, kasabanın şerifi tarafından tacize uğrayan Rambo, eski bir yeşil berelidir. Tacize uğradıktan sonra bir polisi öldürüp kaçar. Ölüm makinesine dönüşmüş Rambo’yu durdurmak için Rambo’yu yetiştiren komutanı Albay Trautman gelir.

Rocky – 1976 (IMDB: 8,1/10)

rocky

Rocky’nin ilk filmi olan bu filmde amatör bir boksör olan Rocky, yenilmez boksör Apollo Creed sakatlanınca onun yerine turnuvaya çıkacaktır. Ve zorlu bir hazırlanma süreci onu bekler. Ayakta alkışlanılan bu film, çekilen devam filmleriyle bir seriye dönüşmüştür.

Rocky Balboa – 2006 (IMDB: 7,2/10)

rocky balboa

30 yıl kadar önce fırtına gibi esen boksör Rocky Balboa, artık yaşlanmış ve kendi köşesine çekilmiştir. Oğlu ise kendini paraya adamış ve borsacı olmuştur. Bir gün simülasyon oyunu üzerinden Dixon ile karşı karşıya gelir. Dixon’un menajeri ise gerçek bir maç talep eder.

Creed: Efsanenin Doğuşu – 2015 (IMDB: 7,6/10)

creed efsanenin dogusu

Yetimhanede yetişen Adonis’i ziyarete gelen kadın, babasını tanıdığı söyler. Bu kadın ise babasının resmi nikahlı fakat artık dul eşi olan Mary Anne Creed’dir. Mary onu yetimhaneden çıkarır. Adonis’in hayali ise babası gibi boksör olmak. Bu hayaline ulaşmak için babasının arkadaşı ve rakibi Rocky Balboa’nın yanına gider.

The Expendables – Cehennem Melekleri – 2010 (IMDB: 6,5/10)

cehennem-melekleri

Kural tanımaz diktatörü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için bir grup paralı asker ülkeye gizlice girer. Fakat çok geçmeden hiç bir şeyin anlatıldığı gibi olmadığını fark eder. Masum insanların hayatları tehlikeye girmeye başlayınca onları bu göreve sokmuş olan ve geleceği tehdit edenlere karşı bir mücadeleye girerler.

Cliffhanger – Dağcı – 1993 (IMDB: 6,4/10)

dagci

Deneyimsiz bir dağcının ölümüne sebep olduğunu düşünen Gabe Walker, dağcılığı bırakmış ve bir kenara çekilmiştir. Fakat, dağa düşen bir uçağın içinde hayatta kalanları kurtarmak için tekrar dağlara dönmek zorunda kalır. Uçağın enkazında onu bir sürpriz bekler. Uçağın taşıdığı yük alışıldık bir kargo değildir.

Zirvede – Over The Top – 1987 (IMDB: 5,7/10)

zirvede

Lincoln Hawk, kamyonu ile beraber yolların tozunu attıran bir adamdır. Aynı zamanda kamyoncularla beraber bilek güreşi yarışmalarına katılır. Eski karısı Christina ve oğlu Michael’i yıllardır görmeyen Lincoln’un karısı ölümcül bir hastalığa yakalanır. Ve onun son isteğini yerine getirmek için oğlunu alıp yollara düşer. Böylecek uzak geçirdikleri zamanın acısını çıkarmayı planlar. Aynı zamanda aklında 100 bin dolar ve kamyon ödüllü Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası da vardır.

Cop Land – Güçlüler Bölgesi – 1997 (IMDB: 6,9/10)

gucluler bolgesi

Garrison isimli kasaba yüksek güvenlikli bir yerleşim yeridir. Babbitt isimli genç polis eve dönerken kendisine silah doğrultan iki zenciyi öldürür. Öldürdüğü kişilerin yanında silah bulunmadığı için zan altında kalan Babbitt ortadan kaybolur. Bu olayın çözülmesini isteyen halka, baş komiser, Babbitt’in intihar ettiğini söyler. Fakat bu açıklama özel araştırmacı polisleri tatmin etmez.

Tango & Cash – 1989 (IMDB: 6,3/10)

tango ve cash

Narkotik polisleri olan Ray Tango ve Gabriel Cash, iki başarılı kişidir. Yves Perret ise karanlık ve suçlu biridir. Bu iki polisi, yoluna taş koydukları için suçlanmalarına neden olacak şekilde tuzağa düşürür. Hapse giren polisler onurlarını kurtarmak zorundadır.

Nighthawks – Gece Kuşları – 1981 (IMDB: 6,4/10)

gece kuslari

İngiliz sinemasının en gerçekçi gey filmlerinden kabul edilen Gece Kuşları filminde, Lonra’da yaşayan sıradan bir coğrafya öğretmeni anlatılmaktadır. Gündelik hayatında çevresindekilerden cinsel yaşamını saklarken geceleri gey barlarda hayatının aşkını aramaktadır. Fakat bu ilişkileri bir kaç saatin ötesine geçmez.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap