Oyuncu Listeleri

Çekici Ve Başarılı Oyuncu Scarlett Johansson’ın En Sevilen 10 Filmi

scarlett johansson

1984 doğumlu güzel ve çekici oyuncu Scarlett Johansson, 50’ye yakın filmde rol almış gayet başarılı bir oyuncu. Ünlü yönetmen Woody Allen’ın da favori oyuncusu olan Scarlett Johansson’ın en sevilen 10 filmini sizler için listeledik.

Lucy (IMDB: 6,4)

lucy

2014 yılı Fransız yapımı filmin yönetmenliğini Luc Besson yapmıştır. Lucy, bir kaç gece beraber takıldığı biri yüzünden kendini sentetik uyuşturucu kuryesi olarak bulur. Bu uyuşturucu vücuduna nüfuz edince akıl okuma, telekinezi, acıyı hissetmeme gibi insan üstü güçlere sahip olur.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı – Captain America: Civil War (IMDB: 7,9)

kaptan amerika

2016 yılı ABD yapımı filmin yönetmen koltuğunda Anthony Russo ve Joe Russo’yu görüyoruz. Yenilmezler kendi içinde ikiye ayrılır. Hükümet baskısı olmadan özgürce insanlığı korumaya devam etmek isteyen bir grup ve hükümet müdahalesini savunan ve destekleyen bir grup. Yani Marvel alemi için sivil bir savaş başlamıştır.

Kalbim Sende – Don Jon (IMDB: 6,6)

don jon

2013 yılı ABD yapımı filmin hem yönetmeni olarak hem de başrol ismi olarak Joseph Gordon-Levitt’i görüyoruz. Kadınları elde etmede başarılı olan ve Don Juan olarak nimlenen Jon, barda tanıştığı Barbara isimli kadından etkilenir. Barbara ise doğru erkeği arayan oldukça idealist bir kadındır.

Bir Konuşabilse – Lost In Translation (IMDB: 7,8)

bir konusabilse

2003 yılı ABD ve Japonya ortak yapımı olan filmin yönetmenliğini Sofia Coppola yapmıştır. Evli olan Bob, reklam çekimi için Japonya’ya geldiği sırada fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelen Charlotte ile tanışır. Bu şehirde fazlasıyla yabancı olan bu iki kişi birdenbire yakınlaşır.

Yenilmezler – The Avengers (IMDB: 8,1)

yenilmezler

2012 yılı ABD yapımı filmin yönetmeni Joss Whedon’dur. Marvel’ın sevilen serilerinden olan The Avengers’in sinema uyarlaması olan filmde dünyayı yaklaşan bir felaketten korumak amacıyla süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurulur.

Barselona, Barselona – Vicky, Christina, Barcelona (IMDB: 7,1)

barselona barselona

2008 yılı ABD ve İspanya yapımı filmin yönetmenliğini Woody Allen yapmıştır. Scarlett Johansson ile beraber Penélope Cruz, Rebecca Hall ve Javier Bardem’in başrollerde yer aldığı filmde Christina cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu bir kadın, Juan gösterişli bir sanatçı ve Emilio da Juan’ın dengesiz eski eşi rolündedir. Emilio, Christina ve Juan arasında yaşanan aşk, kaotik sonuçlara yol açacaktır.

Maç Sayısı – Match Point (IMDB: 7,7)

mac sayisi

2005 yılı İngiltere ve Lüksemburg yapımı bu filmin de yönetmeni başarılı yönetmen Woody Allen. Tenis hocası ve servet avcısı olan Chris, arkadaşı Tom’un kız kardeşi Chloe ile evlendikten sonra Tom’un nişanlısı Nora’ya aşık olur ve yasak ilişki yaşamaya başlarlar. Chris; hem Nora’ya sahip olmak hem de evlilikle kazandığı serveti kaybetmemek istemektedir.

Ada – The Island (IMDB: 6,9)

ada

2005 yılı ABD yapımı filmin yönetmeni Michael Bay’dır. Ütopik ve dışa kapalı adaya gitmek için seçilen Lincoln Six Eco ve Jordan Two-Delta, burada klon olduklarını ve ölmelerinin yaşamlarından daha değerli olduğunu öğrendiklerinde kaçış planlarlar.

İnci Küpeli Kız – Girl With A Pearl Earring (IMDB: 7)

inci kupeli kiz

2003 yılı İngiltere ve Lüksemburg yapımı filmin yönetmenliğini Peter Webber yapmıştır. Babasını iş kazasında kaybeden 17 yaşındaki Griet, evi geçindirmek için ressam Johannes Vermeer’in evinde hizmetçiliğe başlar. Griet’in renkleri ve ışığı algılama kabiliyetini keşfeden Vermeer, onu resimlerin dünyasına çeker ve aralarında yakınlaşma başlar.

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar? – He’s Just Not That Into You (IMDB: 6,4)

erkekler ne soyler kadinlar ne anlar

2009 yılı ABD, Almanya ve Hollanda ortak yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Ken Kwapis oturuyor. 20’li ve 30’lu yaşlardaki Baltimorelu bir grup insan ilişki dünyasından evlilik dünyasına doğru ilerlerken karşı cinsin hareketlerini ve işaretlerini anlamaya çalışırlar.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap