Film Listeleri

Lapa Lapa Kar Yağarken İzlenecek Kar Tadında 10 Kış Filmi

buz-devri-1

Ülke olarak karlar altındayken kimimiz işe gitmeye çalışıyor, kimi evinde keyif yapıyor, kimi pencere kenarında manzarayı seyrediyordur. Kar yağışını ve kar manzarasını izlemekten sıkılanlar için – mutlaka sıkmaz biliyorum – içinde kış geçen 10 güzel filmi listeledik. Kışın en güzel hali pencerenizin ardında olsa da bu filmler de izlenmeye değer, güvenin bana.

Neşeli Ayaklar – Happy Feet (IMDB: 6,5/10)

2007 yılında vizyona giren ABD ve Avustralya yapımı film, Mumble adında sevimli mi sevimli bir penguenin hikayesi. Antartika’da bölgenin tüm penguenleri kendilerini çiftlerine beğendirebilmek için “Kalbe Seslenen Şarkılar” isimli şarkılardan söylerler. Ne yazık ki Mumble’ın sesi çok kötüdür. Ve şarkıyı söyleyemediği sürece çiftini bulması çok zordur. Mumble ise harika bir tap dansçısıdır. Bakalım Mumble bu yeteneği ile neler yaşayacak? DIşarıda lapa lapa kar yağarken evde ailecek izleyebileceğiniz çok sevimli bir film.

İki Hınzır Adam – Grumpy Old Men (IMDB: 6,9/10)

1993 yılı ABD yapımı filmin başrollerini Walter Matthau ve Jack Lemmon paylaşıyor. Max ve John didişen iki eski dosttur ve aradan 35 yıl geçmiş olmasına rağmen didişmeleri devam etmektedir. John’un evlenmesiyle birlikte Max’ın da hayatı değişecektir. Komediye doyacağınız bu filmin “Daha Hınzır İki Adam” adında devamı da bulunuyor.

Donmuş Irmak – Frozen River (IMDB: 7,2)

2009 yılı ABD yapımı film, yönetmen Courtney Hunt’ın ilk filmidir. Kanada’nın Amerika sınırına yakın bir kasabasında yaşayan ve hayatlarını zorlukla devam ettiren iki kadın yasa dışı yollardan göçmen taşıma işine başlarlar. Karşı kıyıya göçmenleri ulaştırmak için her kış donan ırmağı geçmek zorundadırlar. Her taşıma işleminin sonuncusu olacağına karar verseler de işler istedikleri gibi gitmez.

Kutup Ekspresi – The Polar Express (IMDB: 6,6/10)

2005 yılı ABD yapımı film, Robert Zemeckis tarafından yönetilmiştir. Noel Baba’ya inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu içerisinde bir sürü mucizenin yaşandığından habersiz oldukça tuhaf bir trene biner. Ve bu tren Noel Baba’nın yaşandığı Kuzey Kutbu’na gitmektedir.

Kış Ayazında Savaş – Oorlongswinter (IMDB: 7/10)

2008 yılı Hollanda ve Belçika yapımı filmin yönetmenliğini Martin Koolhoven yapmıştır. Çok zor şartlar altında geçen 1944/45 kış ayları aynı zamanda savaşın zor aylarıdır. Her yere yayılan açlık ve kıtlık sebebiyle Hollanda’da 20 bin kişi ölmüştür. Belediye Başkanı’nın oğlu Michiel arkadaşıyla beraber İngiliz uçağının düştüğü ormanın içine dalarlar. Daha sonra da olaylar gelişir.

Buz Devri – Ice Age (IMDB: 7,6/10)

2003 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Chris Wedge ve Carlos Saldanha paylaşmıştır. En son Buz Devri 5: Büyük Çarpışma ismiyle beşincisi çekilen film, küçük büyük herkesin beğenisini topladı. Uzun tüylü mamut, karizmatik bir kaplan ve yaramaz bir rakun bir şekilde bir araya gelirler ve maceraları başlar. Bu arada Buzul Çağı da dünyada hüküm sürmeye başlamıştır. Her biri birbirinden güzel maceralarla dolu Buz Devri, izlenmesi gereken filmler listenizde kesinlikle olmalı.

Kutup Macerası – Eight Below (IMDB: 7,3/10)

2006 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Frank Marshall yapmıştır. Gerçek bir öyküden esinlenilerek kaleme alınan filmde, kızak köpeği eğitmeni olan Jery Shepherd kutupları terk etmek zorunda kalır. Kar fırtınası yaklaştığı için köpeklerini sonradan gelip kurtarmak üzere bağlamak zorunda kalır. Altı ay boyunca kurtarmaya gidemez ve köpekleri yaşam mücadelesi verir.

Sil Baştan – Eternal Sunshine of The Spotless Mind (IMDB: 8,3/10)

2004 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Michel Gondry yapmıştır. Hafızamıza buz üstünde beraber yatan  mavi saçlı Kate Winslet ve Jim Carrey olarak kazınan Oscar ödüllü filmde baş kahramanlardan Joel Barish, sevgilisinin bir teknolojik deneye katıldığını ve bu deneyle hafızasının silineceğini öğrenir. İlişkileri hafızasından tamamen silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Zaman geçtikçe ilişkisini hatırlamaya başlayan adam, pişman olur ve üzerindeki deneyi durdurmak ister.

Gri Kurt – The Grey (IMDB: 6,8/10)

2011 yılı ABD yapımı olan filmin yönetmenliğini Joe Carnahan yapmıştır. Görevlendirildikleri için Alaska’ya giden ekibin uçağı düşer ve vahşi alanda mahsur kalırlar. Hem kazadan dolayı aldıkları yaralardan dolayı hem buz kesen hava koşullarından dolayı yaşama mücadelesi verirler ve kurtlara yem olmama mücadelesi verirler.

 

Karlar Ülkesi – Frozen (IMDB: 7,6/10)

 

2013 yılında vizyona giren ABD yapımı olan film bir Disney filmidir. Karlar Kraliçesi Elsa’nın kız kardeşi Anna, Kristof ve ren geyiği Sven ile birlikte Elsa’yı kurtarmak ve buz büyüsünü bozmak üzere yola koyulur. Bakalım neler yaşayacaklar?

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap