Film Listeleri

İçinizdeki Tatil Aşkını Depreştirecek Tatil Konulu Filmler

tatil

Karneler alındı, tatil planlarına başlandı. Tatil planınızı daha hırsla daha tutkuyla yapmanızı sağlayacak birbirinden farklı tatil konulu filmleri sizler için listeledik. Bol filmli tatiller!

Küçük Gün Işığım – Little Miss Sunshine (IMDB: 7,9)

kucuk gun isigim

Jonathan Dayton ve Valerie Faris’in yönettiği filmde, dışarıdan bakıldığından gayet sıradan duran Hoover ailesi, kendi içlerinde birbirlerine zıt olan bir ailedir. Küçük ve şişman kızları Olive, ülkenin öteki yakasındaki güzellik yarışmasına katılmak isteyince tüm aile eski bir minibüsle yola çıkar.

Adventureland (IMDB: 6,8)

adventureland

Kolejden yeni mezun olan James Brennan’ın hayali Avrupa’yı dolaşmaktır. Fakat ailesinin ona para veremeyeceğini öğrenince Adventureland isimli bir lunaparkta çalışmaya başlar.

Amerikan Pastası – Amerikan Pie (IMDB: 7)

amerikan pastasi

1999 yılı ABD yapımı filmi Paul Weitz ve Chris Weitz yönetmiştir. Tüm zamanların en çok izlenen komedi filmlerinden olan Amerikan Pastası, liseden mezun olmak üzere olan hiç cinsel ilişkiye girmemiş dört lise öğrencisinin mezuniyet gecesine kadar bir kızla birlikte olmak üzere girdikleri iddiayı konu almaktadır.

Dirty Dancing – İlk Dans, İlk Aşk (IMDB: 6,9)

ilk ask ilk dans

Emile Ardolino’nun yönettiği filmde Jennifer Grey ve Patrick Swayze oynamıştır. Baby olarak tanınan genç kız, yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle’ın hem sevgilisi hem de dans partneri olur.

Taking Woodstock – Özgür Woodstock (IMDB: 6,7)

ozgur woodstock

Sigorta borcunu ödeyemeyen ailesine yardım etmek için Greenwich Köyü’ne geri dönen iç mimar Elliot Tiber, yakında hippilerin bir müzik festivali düzenleyeceğini öğrenir ve yapımcıları arar. Amacı ise köhne otellerinden para kazanmaktır.

Four Christmases – Zoraki Tatil (IMDB: 5,6)

zoraki tatil

Brad ve Kate, her Aralık ayının 25’inde ailelerini geride bırakarak güneşli ve egzotik bir yere giderler. Ama bu yıl işler biraz değişir. Çünkü sisten ötürü tüm uçuşlar iptal olur ve San Francisco havaalanına kısılıp kalırlar.

Mamma Mia! (IMDB: 6,4)

mamma mia

Phyllida Lloyd’un yönettiği filmde Merly Streep başroldedir. Babasız büyümüş Sophie Sheridan, babasının kimliğini keşfetmek için yola çıkar. Annesi Donna, biraz çapkın bir kadın olduğu için kızının babasının kim olduğunu bilmemektedir.

Saftirik Greg’in Günlüğü – Diary of a Wimpy Kid (IMDB: 6,2)

saftirik gregin gunlugu

Jeff Kinney’in “Diary of a Wimpy Kid” isimli grafik romanından sinemaya uyarlanan filmde küçük bir çocuğun matrak günlükleri anlatılıyor.

Ye Dua Et Sev – Eat Pray Love (IMDB: 5,7)

ye sev dua et

Ryan Murphy’nin yönettiği filmde Julia Roberts ve Richard Jenkins başrollerde. Elizabeth Gilbert’in aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanan filmde boşanmış olan Elizabeth, kendini bulmak umuduyla uzun bir geziye çıkar ve bu sırada Javier Bardem’e aşık olur.

Blended – Karışık Aile (IMDB: 6,5)

BLENDED

Adam Sandler ve Drew Barrymore’un oynadığı filmde Lauren ve Jim eşlerinden ayrılmış iki kişidir. Arkadaş aracılığıyla ayarlanan ilk buluşmaları kötü geçer. Fakat çocuklarıyla yaptıkları Afrika’daki tatil planında yolları tekrar kesişir.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap