Oyuncu Listeleri

Komik Adam Vesselam Dediğimiz Jim Carrey’nin En Güzel 10 Filmi

jim carrey

Fazlasıyla enerjik olan ve harika mimiklere sahip başarılı oyuncu Jim Carrey’in tüm filmleri izlemeye değer. İşte Jim Carrey’nin oynadığı 10 filmden oluşan film listesi.

Bay Evet – Yes Man – 2008 (IMDB: 6,8)

bay evet

2008 yılı ABD yapımı film Peyton Reed tarafından yönetilmiştir. Carl Allen’ın olduğu programdan temel kural her şeye “evet” demek. Fakat çok geçmeden her şeye evet diyerek sonsuz olasılıkları kabullenmek bazı olumsuzlukları da beraberinde getiriyor.

Maske – The Mask – 1994 (IMDB: 6,9)

maske

Jim Carrey’nin Cameron Diaz ile başrolü paylaştığı bu filmde banka memuru olarak çalışan Stanley Ipkiss, tesadüfen taktığı antika maske ile inanılmaz güçlere sahip olur. Halk arasında “maske” olarak adlandırılan bir kahramana dönüşür.

Grinç – How The Grinch Stole Christmas – 2000 (IMDB: 6)

grinc

Whoville kasabasında Noel yakındır ve tüm kasaba büyük bir coşku içindedir. Crumpit Dağı’nın tepesindeki Grinch ise Noel’den nefret etmektedir. Bu insanları Noel’i beklediklerine pişman etmek isteyen Grinch’in bir de planı vardır.

Sil Baştan – Eternal Sunshine Of The Spotless Mind – 2004 (IMDB: 8,3)

sil bastan

Michel Gondry’nin yönettiği filmde Jim Carrey ve Kate Winslet başrolü paylaşmaktadır. Katıldığı teknolojik deney sebebiyle ne ilişkisini ne de kendisini hatırlayan sevgilisine her şeyi hatırlatmaya çalışan Joel, bu deneye kendi üzerinde gerçekleştirmek ister. Hafızası silinirken güzel başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkilerini görür. Fakat silinme sırası daha güzel şeylere gelince pişman olur ve deneyi durdurmak ister.

Truman Show – 1998 (IMDB: 8,1)

truman show

Peter Weir tarafından yönetilen filmin senaryosu Andrew Niccol’a aittir. Yaklaşık 30 yıldır çok güzel bir adada yaşayan Truman Burbank’ın işi, evi ve güzel bir eşi vardır. Fakat, Truman dışında herkes adadaki her şeyin bir düzmece olduğunu bilmektedir. Ve 30 yıldır 24 saat boyunca canlı olarak tüm dünyaya yayınlanmaktadır. Truman da caddeden geçen figüranlar arasında öldüğünü sandığı babasını gördüğünde bunu anlar.

Yalancı Yalancı – Liar Liar – 1998 (IMDB: 6,8)

yalanci yalanci

Tom Shadyac tarafından yönetilen filmde Jim Carrey’in yanı sıra Maura Tierney, Justin Cooper, Amanda Donohoe gibi isimler de yer almaktadır. Başarılı bir avukat olan Jim, oğluna sürekli yalan söylemektedir. Oğlu ise doğum gününde babasının bir daha yalan söylememesini diler. Ve komedi başlar.

Hayvan Dedektifi – Pet Detective – 1994 (IMDB: 6,9)

hayvan dedektifi

Jim Carrey’nin ilk sinema filmi olan Hayvan Dedektifi’nde Jim Carrey, Ace Ventura karakteri ile kaybolan hayvanları kendi metotları ile bularak sahiplerine teslim etmektedir. O seneki Superbowl turnuvasının açılışı için getirilen yunus kaçırılmıştır ve bunu bulacak kişi Ace Ventura’dır. Yunusu bulduğunda ise herkesi şaşırtacak bir sürprizle karşılaşacaktır.

Seni Seviyorum Phillip Morris – I Love You Phillip Morris – 2009 (IMDB: 6,6)

seni seviyorum philip morris

Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlana filmde yerel bir polis memuru olan Steven Russell, mutlu bir evliliği olan biridir. Fakat aslında o gerçek annesini bulmak için polis olmuş bir eşcinseldir. Geçirdiği bir kaza sonrası sırlarla yaşamak istemeyen Steven kanunen yasak bile olsa kendi istediği gibi yaşayacaktır. Ve başından çok fazla yeni olay geçecektir.

Babamın Penguenleri – Mr. Popper’s Penguens – 2011 (IMDB: 6)

babamin penguenleri

Eşinden boşanmış iş adamı Tom Popper’a babasından 6 adet penguen miras kalmıştır. Hayvanat bahçesine vermeyi düşünse de çocukları çok sevince evini bir kış bahçesine dönüştürür. Bu durum ise ilginç olaylara yol açacaktır.

Salak İle Avanak – Dumb And Dumber – 1994 (IMDB: 7,3)

salak ile avanak

Sık sık işlerinden kovulan kirli ve dağınık olan iki avanak arkadaştır Llyod Christmas ve Harry Dunne. Llyod, limuzin şoförlüğü yaptığı sırada zengin bir kadın olan Mary Swanson’a aşık olur. Havaalanında çantasını unutan Mary’ye çantasını götürmeyi kafasına koyar. Arkadaşı Harry ile köpek işi için köpek şeklinde dekore ettiği kamyonuyla Mary’yi Aspen’da bulmaya çalışırlar.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap