Oyuncu Listeleri

Şeytanın Bacağını Kırıp Oscar Kazanan Oyuncu Leonardo DiCaprio’nun En Güzel Filmleri

leonardo dicaprio

Titanik filmi ile aşık olduğumuz ve Oscar alamamasına üzüldüğümüz başarılı ve yakışıklı oyuncu Leonardo DiCaprio’nun en güzel filmlerini sizler için listeledik.

Titanik – Titanic – 1997 (IMDB: 7,7/10)

titanik

Leonardo DiCaprio’yu Titanik ile tanıdık, bildik çoğumuz. Sınıf farkına aldırmayan Jack ve Rose’un aşkını izlerken gerçekleşen korkunç Titanik faciası yüzünden yönetmene çokça kızdık. Ama efsane bir film yarattığı için de saygı duyduk.

Demir Maskeli Adam – The Man In The Iron Mask – 1998 (IMDB: 6,5/10)

demir maskeli adam

1998 yılı ABD yapımı filmin yönetmeni ise Randall Wallace’tır. Kral 13. Louise’in ölümünün ardından dağılan üç silahşörlerden Athos, oğlu Raoul’U yetiştirmektedir. Cristine’ya evlilik teklifi eden oğlu ile Cristine kutsanacakları sırada yeni Kral 14. Louise, Cristine’yi çok beğenir ve ona göz diker. Yeni kral çok acımasızdır ve üç silahşörler halkı kurtarmak için tekrar bir araya gelir.

Gilbert’in Hayalleri – What’s Eating Gilbert Grape – 1993  (IMDB: 7,8/10)

gilbertin hayalleri

1993 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Lasse Hallström yapmıştır. Gilbert’in annesi obezite hastası, kardeşi ise otizm hastasıdır. Annesi, kardeşi ile ilgilenme sorumluluğun Gilbert’a vermiştir. Gilbert’ın hayatındaki olağan dışı şey ise kasabasından geçen Becky’e aşık olması olur.

Sıkıysa Yakala – Catch Me If You Can – 2002 (IMDB: 8,1/10)

sikiysa yakala

2002 yılı ABD yapımı filmin yönetmeni ise başarılı yönetmen Steven Spielberg. FBI’ın arananlar listesinde yer alan en genç dolandırıcının gerçek hikayesinden uyarlanan filmde, Frank Abagnale, kılık değiştirme ustası ve son derece zeki bir dolandırıcıdır.

Para Avcısı – The Wolf Of Wall Street – 2013 (IMDB: 8,2/10)

para avcisi

2013 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliği Martin Scorsese tarafından yapılmıştır. 24 yaşındaki Jordan, Wall Street borsasında komisyoncu olur. Ardından da bir yatırımcı firmasında kazanmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. Kısa zamanda para kazanma ve harcama makinesine dönüşen ve uyuşturucu, fahişeler ve kirli fantezilerin içinde olan Jordan’ın çöküşü de yakındır.

Zincirsiz – Django Unchained – 2012 (IMDB: 8,4/10)

zincirsiz

Quentin Tarantino tarafından yönetilen film, köle Django ile ödül avcısı Dr. King Schultz’un yolunun kesişmesi ile başlıyor. Aralarında anlaşma yaparlar. Görev sona erse bile yolları ayrılmaz ve Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler. Artık Django’nun amacı köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda’yı bulmak.

Kanlı Elmas – Blood Diamond – 2006 (IMDB: 8/10)

kanli elmas

Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer ve Mendelli balıkçı Solomon Vandy’nin hikayesinin anlatıldığı filmde her ikisi de hayatlarını değiştirecek pembe elması bulmak için yollara düşer ve yolları kesişir.

Diriliş – The Revenant (IMDB: 8/10)

dirilis

DiCaprio’ya Oscar kazandıran filmde Dakota bölgesinde gerçekleştirilen bir av sırasında boz bir ayının saldırısına uğrar. Arkadaşları ise Hugh Glass, kendilerini yavaşlatmasın diye onu ölüme terk eder. Hugh Glass ise hayatta kalmak için mücadele verir.

Inception – Başlangıç – 2010 (IMDB: 8,8/10)

baslangic

Dom Cobb’un uzmanlık alanı rüya görme anında bilinçaltının derinliğinde olan şeyleri çekip çıkarmak ve çalmaktır. Bu uzmanlık alanı kendisini kurumsal casusluk dünyasında aranan biri ve aynı zamanda uluslararası bir kaçak yapmıştır. Sevdiği her şeye mal olan bu durum sonucu hayatını kazanmak için son şansı ise verilen görevi başarı ile tamamlamaktır.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap