Oyuncu Listeleri

Filmleri Kadar Aşk Hayatını Da Takip Ettiğimiz Brad Pitt’in En İyi 10 Filmi

brad pitt filmleri

1963 doğumlu yakışıklı oyuncu Brad Pitt tam 54 yaşında. Ve birbirinden başarılı filmlere atmış yakışıklı bir oyuncu. Aynı zamanda yakışıklı bir eş (idi) ve baba. Başarılı ve karizmatik oyuncunun birbirinden güzel 10 filmine göz atalım.

Mr & Mrs Smith – Bay ve Bayan Smith (IMDB: 6,5/10)

bay ve bayan smith

2005 yılı ABD yapımı filmin başrollerinde Brad Pitt ve Angelina Jolie yer alıyor. Jane ve John sıradan evli bir çifttir. Bu sıradanlığın yanında her ikisi de gizli ajandır fakat birbirlerinin ajan olduğundan haberleri yoktur. Gel gör ki ortak bir görevde buluşurlar, birbirlerini öldürme görevleri. Bu noktadan sonra beş altı yıldır evli olan çift birbirlerinin bilmedikleri yanlarını keşfeder.

Allied – Müttefik (IMDB: 7,1/10)

muttefik

2016 yılı ABD yapımı film, romantik savaş filmi türünden. Amerikalı Max ve Fransız Marianne İkinci Dünya Savaşı sırasında kendi ülkeleri için tetikçilik yapan iki kişidir. Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilirler. Ve bu görevleri esnasında tanışırlar, aşık olurlar ve evlenirler. Fakat birbirlerinden sakladıkları çokça sır vardır.

12 Years A Slave – 12 Yıllık Esaret (IMDB: 8,1/10)

12 yillik esaret

2014 yılı ABD yapımı film, Solomon Northup’ın kendi hikayesini anlattığı kitabından uyarlanmıştır. Solomon, ailesiyle birlikte özgürce yaşayan biridir. Tanıştığı 2 adam müzik yapma vaadiyle onu Washington’a götüreceklerini söylerler, fakat Güney’de kölelik yapması için onu satarlar. Acıyı, şiddeti, kölelik yaşamını öğrendiği ve insanların umutsuzluğunu izlediği bu yeni hayatında sevdiklerini ve hayatını geri almak için verdiği mücadele anlatılmaktadır.

Ocean’s Eleven (IMDB: 7,8/10)

oceans eleven

2002 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Steven Soderbergh yapmıştır. Danny Ocean, New Jersey’deki hapishaneden şartlı salınmış bir soyguncudur. Tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Danny, özenle seçtiği 11 adamı ile bir gecede Terry Benedict’in sahip olduğu 3 kumarhaneyi soymayı planlamaktadır. Danny, eski karısı Tess ile çıkmaya başlayan Terry’nin daha fazlasını hak ettiğini düşünmektedir. Soygunu başarıyla gerçekleştirirlerse hayatlarının sonuna kadar yetecek paraya sahip olacaklardır, başarısız olurlarsa Benedict’in gazabına uğrayacaklar.

Troy – Truva (IMDB: 7,2/10)

truva

2004 yılı ABD, İngiltere ve Malta yapımı filmin yönetmenliğini Wolfgang Peterson yapmıştır. Truva Prensi Paris ile Isparta Kraliçesi Helen’in aşkı bir medeniyetin çöküşüne sebep olacak savaşı başlatır. Çünkü Helen, Kral Menelaus ile evlidir ve bu aşk, aile onurlarına yapılan bir hakarettir. Ağabeyi Agamemnon, kardeşinin şerefini kurtarmak adına Helen’i Truva’dan geri getirmek için büyük bir ordu kurar.

Fury – Hiddet (IMDB: 7,6/10)

fury hiddet

2014 yılı ABD yapımı film, İkinci Dünya Savaşı’nın son aylarında geçmektedir. Ordu çavuşu Wardaddy ve yanındaki 4 kişi, 300 kişilik düşman ordusuna karşı savaşmaktadır. Ve film de bu 24 saatlik çatışmayı konu alıyor. Hem sayıca az hem de cephane açısından yetersiz olan 5 kişilik ekibin son görevindeki çatışma anlatılmaktadır.

Fight Club – Dövüş Kulübü (IMDB: 8,8/10)

dovus kulubu

1999 yılı ABD ve Almanya yapımı filmin yönetmenliğini David Fincher yapmıştır. Sıradan bir yaşam süren Jack, insomnia hastalığı ile savaşmaktadır. Psikolojik sorunlarından kurtulmak için gittiği terapi grubunda Tyler Durden isimli biri ile tanışır. Durden, Jack’i Dövüş Kulübü ile tanıştırır. Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı; asla dövüş kulübü hakkında konuşma. İkinci kuralı ise “asla ve asla dövüş kulübü hakkında konuşma”

Se7en – Yedi (IMDB:8,6/10)

yedi

1995 yılı ABD yapımı filmin yönetmenliğini David Fincher yapmaktadır. İki dedektif, 7 günah olan Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik suçlarını işleyenleri öldüren seri katilin peşindedir. Sürpriz ve çarpıcı finali ile sinema dünyasında klasikler arasında yerini almıştır.

Inglorious Basterds – Soysuzlar Çetesi (IMDB: 8,3/10)

soysuzlar cetesi

2009 yılı ABD, Almanya ve Fransa yapımı filmin yönetmenliğini Quantin Tarantino yapmıştır. Teğmen Raine, kendi askerlerini Nazilere karşı örgütlemektedir. Shosanna ise ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuştur. Paris’e gidip yeni bir kimlikle yeni bir hayata başlar. İkisinin yolları Shosanna’nın intikam almak için kurduğu sinemada kesişir.

Seven Years In Tibet – Tibet’te Yedi Yıl (IMDB: 7/10)

tibette yedi yil

1997 yılı ABD ve İngiltere yapımı filmin yönetmenliğini Jean-Jacques Annaud yapmıştır. Himalayalar’a tırmanma hedefi olan dağcı Heinrich Harrer’i Alman yönetimi desteklemekte ve giderlerini karşılamaktadır. İngilizler tarafından rehin alınan Harrer kaçmayı başarır ve Tibet’e ulaşır. Burada Tibet halkının Çin tarafından gördüğü zulme şahit olur. Tanıştığı çocuk yaştaki kutsal lider Dalai Lama, Harrer’in yardımıyla kendisini geliştirme çalışmalarına girişir.

Yazar Hakkında

Kübra Yılmaz

Yorum Yap